FAQ - Najem

PRZED PODPISANIEM
W TRAKCIE UMOWY
KONIEC UMOWY

Przed podpisaniem umowy

Czy rata najmu może być traktowana jako koszt uzyskania przychodu?
Tak
Czy wynajmując samochód na firmę mogę odliczyć podatek VAT?
Tak, z tytułu użytkowania pojazdu można odliczyć podatek VAT na ustalonych w przepisach warunkach.
Czy rata miesięczna z tytułu najmu ma wpływ na moją zdolność kredytową?
Rata za wynajem nie jest traktowana jako kredyt finansowy i nie przekłada się na zdolność kredytową najmującego.
Czym jest wkład własny?
Jest to wpłata, którą możesz wnieść w trakcie podpisywania umowy spłacając tym samym część z wartości samochodu i w rezultacie obniżając wysokość swojej miesięcznej raty.
Jakie dokumenty potrzebuję, aby wynająć nowy samochód?
Postawiliśmy na wygodę, szybkość działania i maksymalnie proste procedury. Dlatego, w większości sytuacji nie są wymagane żadne skomplikowane dokumenty i do pozytywnego rozpatrzenia wniosku dochodzi na podstawie samego oświadczenia.
Co to jest najem długoterminowy i jakie niesie on dla mnie korzyści?
Najem długoterminowy to nic innego jak niedrogi i przyjemny sposób uzyskania finansowania nowego samochodu, w którym koszt stałej miesięcznej raty to w głównej mierze kwota utraty wartości pojazdu w okresie jego użytkowania. Cechuje go niższa niż w przypadku leasingu rata miesięczna i szereg dodatkowych udogodnień dla Ciebie. Takich jak: • bezpłatny serwis pojazdu • w razie konieczności łatwy dostęp do samochodu zastępczego • komplet opon w cenie • w zależności od pakietu - ubezpieczenie w cenie • wiele innych korzyści ustalanych indywidualnie

W trakcie umowy

Komu mogę udostępniać pojazd?
Samochód może być używany przez Ciebie oraz najbliższych członków Twojej rodziny. Istnieje możliwość dopisania do umowy osoby trzeciej.
Czy mogę okleić samochód materiałami reklamowymi?
Tak. Dopuszczamy taką możliwość na czas trwania umowy. Przed zakończeniem okresu najmu konieczne jest jednak ich usunięcie w taki sposób, aby nie uszkodzić samochodu.
Co w przypadku usterek, problemów z samochodem, awarii w trakcie jazdy i innych losowych zdarzeń?
W każdej sytuacji, która może wiązać się z naprawą pojazdu zaczerpnij naszej porady kontaktując się z infolinią. Wyjaśnimy wtedy sytuację i poinformujemy Cię jak należy dalej postępować.
Czy na czas trwania usterki dostanę samochód zastępczy?
Tak. Dbamy o Twój komfort, dlatego auto zastępczy otrzymasz niezwłocznie po oddaniu Twojego samochodu do naprawy w autoryzowanym przez nas serwisie.
Co mam rozumieć poprzez bezpłatny serwis oraz czy muszę płacić za części eksploatacyjne, gdy zajdzie konieczność ich wymiany?
W ramach umowy otrzymujesz od dostęp do standardowych przeglądów i napraw pojazdu, które nie wynikają z winy niepoprawnego użytkowania samochodu kompletnie bezpłatnie. Za zużyte w standardowych okolicznościach części eksploatacyjne również nie płacisz za wymianę ani zakup części. Chcąc dokonać serwisu skontaktuj się z naszą infolinią. Skierujemy Cię wtedy do autoryzowanego serwisu.
Gdzie mam się udać chcąc wykonać przegląd okresowy samochodu?
Skontaktuj się z Kasią z naszej infolinii. Ona skieruje Cię do najbliższego punktu względem Twojego położenia.
Gdzie mogę dokonać wymiany opon?
W chwili, gdy zajdzie konieczność wymiany opon skontaktuj się z naszą infolinią. Skierujemy Cię wtedy do najbliższego autoryzowanego serwisu, który dokona wymiany.
W ramach raty najmu przysługuje mi pakiet opon. Ile kompletów dostanę?
Zgodnie z wybraną opcją najczęściej oferujemy klientom dwa komplety opon. Komplet opon letnich i komplet opon zimowych.
Co w przypadku konieczności naprawy i uzyskania samochodu zastępczego?
Jeśli Twój pojazd będzie wymagał naprawy, na czas jej trwania uzyskasz samochód zastępczy. W celu oszacowania kosztów naprawy i jej dokonania skontaktuj się z naszą infolinią. Skierujemy Cię wtedy do najbliższego, autoryzowanego przez nas serwisu w stosunku do Twojego położenia. (sprawca a nie? Są róznice?)
Co zrobić w sytuacji, gdy ulegnę wypadkowi na drodze?
Będąc uczestnikiem zdarzenia w pierwszej kolejności zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników zdarzenia. Pamiętaj, że jesteś do tego zobligowany przez polskie prawo. Każda sytuacja jest inna, dlatego wszystkie z nich wymagają konsultacji z naszą infolinią. Zadzwoń, poinformuj nas o szczegółach, a my wskażemy Ci rozwiązanie.
Czy dane kierowcy udostępniane są policji lub straży miejskiej w przypadku otrzymania mandatu?
Zgodnie z prawem jesteśmy zobowiązani do przekazania tych danych na prośbę wystosowaną przez dane organy bezpieczeństwa. Udostępniamy wtedy informacje o osobie, z którą podpisaliśmy umowę najmu.
Co zrobić w sytuacji, gdy utracę kluczyki lub dokumenty od samochodu?
W takiej sytuacji skontaktuj się z naszą infolinią. Poinformujemy Cię w jaki sposób poradzić sobie z problemem.

Koniec umowy

Czy w trakcie trwania umowy mogę zdecydować się na wykup samochodu jeśli pierwotnie nie zawarłem tego w umowie?
Tak, jeśli zajdzie taka potrzeba skontaktuj się z nami - przekalkulujemy wtedy dla Ciebie ofertę umożliwiając Ci wykup samochody po zakończeniu umowy.
Czy istnieje możliwość wykupu wynajmowanego samochodu?
Tak, zapewniamy taką możliwość. W trakcie podpisywania umowy ustalane są wtedy indywidualne warunki mające na celu umożliwić wykup.